Kim jesteśmy?

Statutową misją sopockiego Stowarzyszenia jest ochrona i zachowanie materialnego dziedzictwa Sopotu i Pomorza.

Pragniemy uświadomić szerokim rzeszom jaką wartość stanowi dawny Sopot, Gdańsk i nasze działania koncentrujemy na rzeczywistej ochronie zabytków architektury oraz tworzymy instrumenty eksperckie służące do praktycznego ich ratowania i ochrony.

Nasza Misja

Podejmujemy działania strażnicze i edukacyjne wspólnie z samorządami, szkołami, uczelniami, innymi stowarzyszeniami, fundacjami i Towarzystwami Opieki nad zabytkami.

Zabytki, historyczne zespoły urbanistyczne, parkowo pałacowe, wybitne miejsca związane z historią Sopotu i Regionu, muzea, archiwa, zabytkowe budynki architektoniczne jak liczne pomorskie zamki, pałace, wille, klasztory i kościoły zasługują na szczególną ochronę i jako Stowarzyszenie zamierzamy podejmować działania prawne, naukowe, finansowe i administracyjne mające na celu zapewnienie trwania zabytkom i przekazanie ich następnym pokoleniom.